Volný čas

Historická budova Národního muzea se uzavře ve čtvrtek

Autor: (jds)

Obrázek

Historická budova Národního muzea, kterou důvěrně znají celé generace návštěvníků, ve čtvrtek 7. 7. uzavře své brány na dlouhých pět let. Důvodem je připravovaná rekonstrukce. Zbývá tak posledních pár dní na prohlídku budovy a expozic, které už nikdy nebudou vypadat tak, jako dosud.

Náš tip Nepřehlédněte 

Pokud si na poslední návštěvu historické budovy Národního muzea před rekonstrukcí vyhradíte až ten nejzašší termín - čtvrtek 7. července 2011, můžete využít mimořádně prodloužené otevírací doby do 20 hodin. Vstup do historické budovy přitom bude po celý den zdarma. Aby si rozloučení s historickou budovou poslední návštěvníci užili, připravili pracovníci muzea na tento přelomový den i drobná překvapení v programu. O hudební atmosféru se například postará DJ, který bude mixovat hudbu našich klasiků, především Antonína Dvořáka, kterému je věnována právě probíhající výstava v Českém muzeu hudby. V Pantheonu zase bude možné zhlédnout zajímavé filmy o expozicích Národního muzea a ve foyer budou na návštěvníky čekat pracovníci z jednotlivých objektů Národního muzea. Přiblíží jim výstavy a expozice, které pořádají, a pozvou je do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, Českého mueza hudby, Národního památníku na Vítkově, do nové budovy Národního muzea a do Musaionu v Kinského zahradách, což jsou hlavní objekty, které tato významná kulturní instituce spravuje.

Uzavřením historické budovy Národního muzea také definitivně skončí tamní dlouhodobá výstava Staré pověsti české. Z bohatého programu Národního muzea naopak můžeme v letních měsících dopručit zejména unikátní výstavu egyptských mumií v Náprstkově muzeu.


Informace o vyznačených místech na mapě získáte kliknutím na značku.
Po kliknutí pravým tlačítkem myši si můžete naplánovat cestu.

Zobrazit velkou mapu

Publikováno: 2.7.2011, 10:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA