Novinky

Začínají Pražské barokní slavnosti plné hudby

Autor: (jds)

Obrázek

Praha, 16.6.2011
Jedinečný zážitek barokního představení v podvečerní, letní atmosféře krásných hradních zahrad Pražského hradu slibuje letošní první ročník Pražských barokních slavností, které se konají od zítřka až do začátku října v Ledeburské zahradě. Velkolepá podívaná, která přenese návštěvníka Pražských barokních slavností časem do minulosti, tak může být velmi zajímavým zpestřením pražského kulturního léta.

Náš tip 

Program Pražských barokních slavností připomene návštěvníkům večerních operních představení významnou a specifickou divadelní tradici v období vrcholného baroka v podobě, jak se dochovala nejen v dobových písemnostech, ale i v geniu loci Prahy. Dramaturgickým pilířem letošního ročníku Pražských barokních slavností jsou umělecké soubory a opery spojené s osobnostmi Ondřeje Macka a Tomáše Hanzlíka. Těšit se můžete na soubory Ensemble Damian, Hof-Musici, smíšený komorní sbor Vox nymburgensis, či Vivaldi Orchestra Praga, což je komorní orchestr, který se zabývá autentickou interpretací barokní hudby na původní nástroje nebo jejich kopie, přičemž používají například barokních smyčců ve tvaru luku a neopředených střevových strun.

Jedním z lákadel festivalu je třeba novodobá světová premiéra opery Antonia Vivaldiho L’Unione della Pace, e di Marte (Spojení míru s Martem), která se uskuteční 4.července 2011. Začátky všech představení bývají za každého počasí zpravidla ve 20.00 hodin. V případě nepříznivého počasí mají pořadatelé připravené mobilní zastřešení. Běžné ceny vstupenek se pohybují od 350,- do 1100,- Kč, přičemž při návštěvě nádherné restaurace Vikárka na Pražském Hradě platí vstupenka jako poukaz na 20% slevu. Objednávat si je můžete i online přímo z webových stránek festivalu. Tamtéž je přístupný kompletní program.

Barokní zahrada Ledeburského paláce pod Pražským hradem, kde se slavnosti odehrávají, nese jméno po hraběti Adolfu z Ledebouru, který palác získal roku 1852. Zahradu přitom založil již v roce 1665 Jan Václav z Kolowrat. Na nejspodnější terase se nachází dekorativní sala terrena, která bude pro účely Pražských barokních slavností využita jako hlavní scéna.


Foto Pražské barokní slavnosti


Informace o vyznačených místech na mapě získáte kliknutím na značku.
Po kliknutí pravým tlačítkem myši si můžete naplánovat cestu.

Zobrazit velkou mapu

Publikováno: 16.6.2011, 20:30
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA