Kultura

Mikulášský charitativní bazar bude v Pražské křižovatce pošesté

Autor: Karel FIŠER

Obrázek

Tradiční Mikulášský charitativní bazar pořádaný Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 se letos opět uskuteční v prostorách Pražské křižovatky - odsvěceného kostela sv. Anny na Starém Městě. V pořadí již šestý ročník nabídne, mimo možnosti nakoupit si v předstihu vánoční dárky a ještě podpořit dobrou věc, také celou řadu vzácných hostů, doprovodný hudební program, mikulášskou nadílku a ojedinělou možnost shlédnout prostor Pražské křižovatky, jenž je jinak veřejnosti přístupný jen zcela výjimečně.

Vedle pořádající Nadace VIZE 97 se dobročinného bazaru, který si již našel své místo v kalendáři tradičních předvánočních akcí, zúčastní také Nadace Charty 77 – Konto bariéry, Člověk v tísni, Výbor dobré vůle, Mammahelp, Domov sv. Karla Boromejského, Helppes, Nadační fond Českého rozhlasu – Světluška, Tea Comfort.eu, Nadační fond Slunce pro všechny, Domov svaté Rodiny a sdružení DebRA ČR.

Moderátorkou celého odpoledne bude letos nově herečka Kateřina Hrachovcová – Herčíková, která bude návštěvníky provázet programem a seznamovat je s jednotlivými neziskovými organizacemi, jejich činností a výrobky, které nabízejí. Na moderování se letos bude podílet i paní Dagmar Havlová. Svou účast tradičně přislíbil také Václav Havel, dále pak Kateřina Brožová, Jan Potměšil, Aneta Langerová a řada dalších známých osobností. V průběhu odpoledne vystoupí vokální trio Makabara, stipendistka Nadace VIZE 97 – houslistka Tereza Přívratská, otevřený pěvecký sbor Cantina – projekt o.s. Voicecamp a MikroChor Lukáše Prchala společně s Okamžitým Filmovým Orchestrem pod taktovkou Varhana Orchestroviče Bauera. Po 16. hodině zakončí bazar Mikulášská nadílka a společný zpěv koled.

Myšlenku uspořádání charitativního bazaru iniciovala před šesti lety předsedkyně Správní rady Nadace VIZE 97 paní Dagmar Havlová. Hlavní ideou této akce je poskytnout českým neziskovým organizacím možnost prezentovat svoji práci „pod jednou střechou“, a tím podpořit jejich vzájemný kontakt a spolupráci. Návštěvníci zakoupením některého z výrobků získají nejen vánoční dárek, ale i dobrý pocit z podpory dané organizace. Výtěžek z prodeje svých výrobků směřuje Nadace VIZE 97 na sbírkový účet sociálního projektu Fond porozumění.

Kdy? v neděli 5. prosince od 12:00 do 18:00 hod
Kde? Pražská křižovatka – býv. kostel sv. Anny, Zlatá ulice – vstup z Liliové ul. nebo z Anenského nám., Praha 1.
Vstup volný, přístup bezbariérový


Informace o vyznačených místech na mapě získáte kliknutím na značku.
Po kliknutí pravým tlačítkem myši si můžete naplánovat cestu.

Zobrazit velkou mapu

Publikováno: 24.11.2010, 11:00 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA