Ekologie

Začal největší evropský veletrh biopotravin

Autor: (jds)

Obrázek

Norimberk, 16.2.2011
Ode dneška až do soboty 19. února 2011 mají návštěvníci německého Norimberku možnost zúčastnit se největších evropských veletrhů biopotravin, přírodní kosmetiky a ekologických nepotravinářských výrobků BioFach, Vivaness a Světového ekologického veletrhu. Na všech soběžně pořádaných veletrzích se podílí 2.522 vystavovatelů z 85 zemí, včetně České republiky.

Výstava 

Klíčovými otázkami letošního ročníku jsou podle organizátorů nejen různé styly výživy, ale i reálné ceny potravin a zelené spotřeby. Jenom v Německu totiž podle průzkumů tamního sdužení pro biozemědělskou výrobu vloni spotřebitelé utratili za biopotraviny a ekologické zemědělské produkty bezmála 6 miliard eur a celosvětový objem obchodu s těmito produkty již přesahuje 55 miliard amerických dolarů. Sedmdesát procent vystavovatelů proto přijelo do Německa ze zahraničí. Nejsilnější zastoupení vyslaly především Itálie (420 vystavovatelů), Španělsko (179), Francie (184), Rakousko (103) a Holandsko (86). Českou republiku zastupuje tucet výrobců a zájmových svazů ve společném stánku.

Celá jedna výstavní hala norimberského výstaviště je přitom věnována biovínu a biologicky vyráběnému olivovému oleji. Svá biovína sem přijelo prezentovat 247 ekologicky zaměřených vinařů z 26 zemí, olivový olej pak jen o málo méně výrobců: 258 vystavovatelů z 25 zemí.

Organizátoři očekávají, že do soboty navštíví veletrh minimálně stejné množství návštěvníků z celé Evropy, jako vloni, kdy dosáhla návštěvnost čísla 44 tisíc.


Foto NürnbergMesse/Thomas Geiger


Informace o vyznačených místech na mapě získáte kliknutím na značku.
Po kliknutí pravým tlačítkem myši si můžete naplánovat cestu.

Zobrazit velkou mapu

Publikováno: 16.2.2011, 7:30 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA