Cestování

Keltský telegraf bavil dospělé i děti

Autor: Marcela DVOŘÁKOVÁ

Obrázek

Chocholík, 26.3.2011
Ač leží Drnovice u Vyškova trošku mimo stanovenou trasu Keltského telegrafu, přesto se místní organizátoři nebáli přihlásit. A dobře udělali. Keltský telegraf měl i na tomto novém stanovišti úspěch, bavili se dospělí i děti.

Sešlo se nás na kopci Chocholíku (nejvyšším bodě Drnovin) na pět desítek dospělých a dětí, kteří chtěli být součástí velmi zajímavé akce a zároveň oslavit příchod jara.

2011-04-03.Drnovice0004.jpgVšechno začalo už po šesté hodině večerní, kdy přišli první z nás, abychom společnými silami připravili vše potřebné na oheň. K práci se přidalo tolik rukou, že nám do zapálení hlavního telegrafního ohně zbyl ještě čas udělat si malý ohníček. Shromážděni u špekáčků jsme si pověděli něco o keltských kmenech, o jejich historii na našem území a taky o jejich způsobu „ohňové“ komunikace, která je chránila před nájezdy útočných kmenů, ale která v dobách oslav byla vlastně prvkem rituálním a slavnostním.

Kolem osmé hodiny jsme začali netrpělivě vyhlížet světelné signály z okolních stanovišť. Bylo jich nepočítaně - světlic, ohňostrojů a ohňů jsme viděli tolik, že se jen těžko můžeme domnívat, jestli všechny patřily do trasy telegrafu, nebo jestli jen jiní lidé využili této brzké jarní doby k uspořádání příjemné večerní atrakce.

2011-04-03.Drnovice0002.jpgVatra hořela jasným plamenem, kytara hrála, přítomní zpívali. Početné dětské publikum využilo tajemného okolí ke hrám a dětským radovánkám.

Celá akce vyvrcholila nevídaným způsobem. Dobrovolně se do ní zapojili i naši „dobrovolní hasiči“, kteří plnili úlohu kontrolní a ochrannou. Nakonec jsme je přesvědčili i k předvedení techniky a hasičské dovednosti. Před desátou hodinou večerní jsme tedy nechali náš „keltský oheň“ bezpečně a slavnostně uhasit tou nejmodernější technikou. A kromě hašení zajistili hasiči našim dětem i bezpečný návrat domů. Svezli je svým moderním hasičským autem. Po magickém večeru nastala i magická noc plná kouzelných snů.


Informace o vyznačených místech na mapě získáte kliknutím na značku.
Po kliknutí pravým tlačítkem myši si můžete naplánovat cestu.

Zobrazit velkou mapu

Publikováno: 3.4.2011, 10:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA