Cestování

Hory na jihozápadě Čech budou poprvé patřit čertům

Autor: (jds)

Obrázek

Již zítra, o jarní rovnodennosti, začne na horách na jihozápadě další pokus o předávání světelného signálu po starém keltském způsobu z kopce na kopec napříč českou krajinou. Krátce po setmění zazáří signál nad jihočeskou Kletí a odsud se přes Brdy a Poohří bude šířit směrem k Děčínskému Sněžníku.

Přípravy na druhý ročník Keltského telegrafu vrcholí. Na více než pěti desítkách míst po celé České republice se letos uskuteční již druhý ročník akce, která si dala za cíl propojit podobně naladěné jedince, kteří se na paměť dávných obyvatelů České kotliny, pokusí přenést světelný signál od jednoho místa k druhému. Na jihu Čech, v Brdech, Poohří a severních Čechách proběhne ostrý pokus již zítra, na delší a početnější trase organizované měsíčníkem REGENERACE pak proběhne příští sobotu.

Jihozápadní větev

Start nedělního signálu je naplánován na neděli 20. března 2011 na dvacátou hodinu z jihočeské Kleti. Odsud se bude signál dále šířit přes okruh několika jihočeských stanovišť směrem do Brd, odkud se vydá směrem na Západ ke Karlovým Varům a odtud Poohřím přes Varhošť a Říp na Děčínský Sněžník. Signály budou mít převážně podobu světlic, které by za příznivého počasí a dobré dohlednosti, měly být signálem pro odpálení signálu na stanovišti následujícím. Rychlost šíření signálu a tím i určitou dobu, kdy bude na konkrétním místě signál odpálen, nicméně nelze předem odhadnout.

Jednotlivá stanoviště Jihozápadní větve jsou zachycena v naší aktuální mapě. Z průběhu akce přineseme na KADUCEUS.CZ počátkem příštího týdne také reportážní materiály. Pokud budete mít z průběhu akce nějaké zajímavé postřehy, poznatky, videa či fotografie, můžete se o ně s našimi čtenáři podělit jejich zasláním na mail: kaduceus@kaduceus.cz.

Východo-západní trasa Keltského telegrafu

Hlavní část Keltského telegrafu, spojující východní Moravu se severozápadními Čechami a několik dalších koutů republiky, provede svůj přenos světelného signálu v sobotu 26. března. O tomto víkendu pouze proběhne několik menších testů, během nichž si na některých úsecích zkusí čerti vzájemnou viditelnost svých stanovišť. Do přenosu signálu na této početnější trase se navíc zapojí i některá stanoviště z Jihozápadní větve.

Také pro Keltský telegraf 26. března 2011 máme vlastní aktualizovanou mapu. A jelikož přípravy na vysílání vrcholí, máte poslední možnost přihlásit se k účasti na některém z dosud neobsazených stanovišť (či stanovišti vlastním) prostřednictvím koordinátora trasy Vlastimila Hely.

Publikováno: 19.3.2011, 15:45
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA