Cestování

Keltský telegraf: připravují se nová stanoviště

Autor: Jakub MALINA

Obrázek

Od vyhlášení letošního Keltského telegrafu na počátku roku uběhlo pár týdnů a telegrafní síť, na které se v březnu pokusíme přenést světelný signál napříč Českou republikou se rozrůstá. Přinášíme tedy aktuální seznam stanovišť, z nichž ještě mnohá nemají své pevné posádky, takže organizátoři akce stále nekončí s náborem nových „čertů“.

Aktualizováno 

Keltský telegraf 2011 na své východo-západní trase proběhne 26. března od 20 hodin. Nížeuvedený seznam a mapka vystihuje stav příprav Keltského telegrafu 2011 dne 17. února 2011. Místa vyznačená na mapce bíle zatím nemají své čerty, kteří se o přenos světelného signálu postarají, a proto vyzýváme všechny zájemce o tuto čestnou funkci z jejich okolí, aby se co nejdříve s organizátory Keltského telegrafu spojili prostřednictvím mailu redakce měsíčníku REGENERACE. Hlásit se také mohou ti, kdož by chtěli vytvořit nějaké nové stanoviště. Obzvláště budou vítáni ti, kdož si svá stanoviště zbudují někde v místech stávající trasy, tak aby se na ně mohly napojit okolní, již existující body. Kritickým místem trasy Keltského telegrafu i nadále zůstává oblast Vysočiny v úseku Špičák – Velkonáč, mnoho volných míst nabízí i brdská oblast a severní trasa kolem Prahy (Oškobrh – Říp) nebo oblast severní a střední Moravy.

Vysvětlivky k mapě

Červené body jsou stanoviště obsazená čerty. Bílé značky znamenají, že příslušné stanoviště ještě nemá svého čerta (tato stanoviště lze podle místních podmínek i změnit, či posunout).


Informace o vyznačených místech na mapě získáte kliknutím na značku.
Po kliknutí pravým tlačítkem myši si můžete naplánovat cestu.

Zobrazit velkou mapu

Publikováno: 17.2.2011, 21:05
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jakub MALINA je šéfredaktorem portálu KADUCEUS.CZ. V letech 1996 až 2000 pracoval jako redaktor MF DNES a zároveň byl v druhé polovině devadesátých let vydavatelem dnes již zaniklého internetového deníku SpeedwayInfo.CZ. V letech 2008 - 2010 vedl redakci měsíčníku REGENERACE.

Zabývá se historií, zejména pak dějinami okultismu a esoterních nauk. Dosavadní dvě jeho knihy Staroměstský orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Eminent, 2005) a Karlův most - Průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře (Eminent, 2007) vyšly ve třech jazycích.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA