Astrologická teorie

Politický horoskop České republiky: říjen 2011

Autor: Jakub MALINA

Obrázek

Měsíc se sešel s měsícem, Luna se opět nachází ve Lvu, a tak se opět blíží další lunární revoluce v horoskopu České republiky. Pro konec září a převážnou část října nám hvězdy přichystaly mimořádně zajímavé konstelace.

Koncem minulého měsíce jsme upozornili na poněkud dlouhodobější mundánní kvadraturu Pluto - Uran, která v posledních měsících celosvětově vnáší napětí mezi finanční oligarchie a reprezentanty politické moci s revolučněji laděnými vrstvami společnosti a alternativní kulturou. A protože se minulý měsíc transformační Pluto dostalo takřka na ascendent českého lunárního horoskopu, dalo se očekávat, že se výrazněji projeví i u nás. A skutečně dlouho neřešené etnické a sociální problémy na severu Čech, které následně explodovaly do série nepokojů, jako by byly přímou odpovědí na tuto nebeskou konstelaci. Bohužel, není všem dnům konec, k této konstelaci se určitě ještě budeme vracet.

Také nepříjemný návrat Neptuna do přesné opozice s Lunou horoskopu republiky vykonává své. Jak jsme se obávali z jeho postavení v minulém lunárním horoskopu, nepříjemné ekonomické obtíže pramenící ze zpomalení zahraničního obchodu se začaly stávat realitou.

2011-09-23.lunarni-revoluce.big.jpg

Co nás čeká?

Mimořádně třaskavou se stala zmiňovaná kvadratura Plutona a Urana již minulý měsíc. Nyní se k ní v horoskopu pro nedělní ráno, kdy 53 minut po půlnoci nastává lunární revoluce, navíc do T-kvadratury zapojuje i Slunce (vláda, politická moc) se svým věčným průvodcem Merkurem, což napovídá, že napětí se může ještě více stupňovat. Dobrou zprávou ovšem je příznivé spoluzapojení Martovo z dvanáctého domu, které by tuto výbušnou situaci mohlo stabilizovat a zmírnit. Reprezentant ozbrojených složek státu Mars je v trinu na extrémistu-revolucionáře Urana a sextilu na „vládní“ Slunce, takže se zdá, že by policejní složky měly situaci udržet pevně pod kontrolou. Možná se díky tomu pár lidí dostane do nápravných zařízení (12. dům), ale v důsledku by to mohlo přispět ke kladným bodům pro jinak tradičně rozhádanou vládu.

Na ascendent reprezentovaný tento měsíc znamením Lva se nám opět nasouvá znovuobnovená opozice Luna - Neptun. Na povrch tak mohou začít vyplouvat další zmatky, podvody, zločiny a skandály, které s sebou do politické astrologie poškozený Neptun vnáší. Inu, astronomický podzim nepřináší proti astronomickému létu a astronomickému jaru astrologicky nic moc nového. Jenom to napětí se poněkud zvyšuje…

Publikováno: 24.9.2011, 10:30
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jakub MALINA je šéfredaktorem portálu KADUCEUS.CZ. V letech 1996 až 2000 pracoval jako redaktor MF DNES a zároveň byl v druhé polovině devadesátých let vydavatelem dnes již zaniklého internetového deníku SpeedwayInfo.CZ. V letech 2008 - 2010 vedl redakci měsíčníku REGENERACE.

Zabývá se historií, zejména pak dějinami okultismu a esoterních nauk. Dosavadní dvě jeho knihy Staroměstský orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Eminent, 2005) a Karlův most - Průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře (Eminent, 2007) vyšly ve třech jazycích.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA