Astrologická teorie

Politický horoskop České republiky: červen 2011

Autor: Jakub MALINA

Obrázek

Luna ve znamení Lva předznamenává, že nebude trvat dlouho a v politickém horoskopu republiky dojde na další lunární revoluci, tedy okamžik, který na příští měsíc zabarví politické dění v České republice. Tento moment nastává dnes, pět minut před půl šestou navečer, a tak se opět můžeme pokusit z horoskopu vyčíst, co nás může čekat v průběhu zbývajících červnových a prvních červencových dnů.

Nejprve se tradičně vraťme o měsíc zpět. Minulý lunární horoskop České republiky pro nás nesl silný „hokejový“ nádech a příliš jsme se v něm nezklamali. Skutečně silné postavení planet v souvislosti s národními zábavami a sportem naznačovalo, že tým tažený devětatřicetiletým Vodnářem Jaromírem Jágrem má velké šance na úspěch v rozhodující fázi hokejového turnaje, a národní mužstvo skutečně velká očekávání nezklamalo. Na zlato to sice letos nevyšlo, ale i bronzovou medaili ze Slovenska přijal hokejový národ jako dostatečnou satisfakci za hodiny strávené u televizních obrazovek.

Bývá také už tradicí posledních měsíců, že v období kolem lunárních revolucí se vždy vynoří otazníky kolem naší vlády. Přežije vůbec další měsíc? Minulý lunární horoskop naznačoval, že vláda sama nebude svou nestabilní situaci příliš řešit a pokusí se pracovat na dlouhodobých ekonomických vizích. Tak se i stalo a hned několik ministrů veřejnosti postupně představilo návrhy svých reforem (důchody, zdravotnictví, dopravní infrastruktura…), s nimiž plánuje brzy spojit svou další existenci. O tom, zda to vymysleli dobře však hvězdy nic neříkají, to si musí každý posoudit sám.

Dokonce i ty problémy ohledně státních maturit, které horoskop před měsícem naznačoval, nakonec vypluly na povrch. Po letech příprav této vzdělávací revoluce ministerstvo školství až v průběhu maturit zjistilo několik zajímavých věcí, které by úředníkům prozradil i hůře placený věštec s rozbitou křišťálovou koulí: že dosavadní postup, kdy písemné zkoušky předcházejí ty ústní, má něco do sebe; že bez maturitního vysvědčení nemůže být student přijat k vysokoškolskému studiu; že v Čechách se nic neutají a je jen otázkou času, kdy se tajné maturitní otázky objeví na internetu… Inu, pan ministr Dobeš, či někdo z jeho případných nástupců, má na příští rok mnoho co k přemýšlení. A v dopravě, kterou měly čekat také problémy? Zvyšující se počet šílenců v protisměru na dálnicích také až teprve teď vyburcoval ministerstvo dopravy a dopravní policii ke kontrole správného značení nájezdů rychlostních komunikací a kostlivci začínají padat z otevřených skříní. Ostatně ani moravskou ostudu Správy železniční dopravní cesty z posledních dnů, dvě srážky tramvají v Brně za poslední dva týdny a stávku ostravské městské dopravy nelze označit za bezproblémové fungování dopravy ve státě.

Co nás čeká?

2011-06-07.lunarni-horoskop.big.jpg

Štíří ascendent dnešního horoskopu připomíná, že by se pozornost politické scény měla soustředit na finanční vztahy se zahraničím, případně na veřejnou bezpečnost a kriminalitu. Skoro jako by hvězdy a planety tušily, že České republice nastávají krušné chvilky ohledně zabavovaní českého majetku v zahraničí kvůli jedné letité zpackané právní při s kriminálním pozadím.

Odpověď na kardinální otázku posledních dnů, týdnů a měsíců, přežije-li vláda aspoň „do švestek“, bude tentokrát poněkud komplikovanější. Její reprezentant, blíženecké Slunce, stojí tentokrát v osmém domě, který je v běžné nativní horoskopii označován od pradávna jako Dům smrti. Ne tak ovšem v astrologii politické, tam je osmý dům signovaný Štírem reprezentantem téže oblasti, na které tentokrát stojí i ascendent. Samotná budoucnost vlády tentokrát bude hodně o komunikaci a nemusí být vůbec neúspěšná. Slunce i vládce osmého domu totiž mocně podporují triny Saturnovy z jedenáctého, parlamentního, domu. Saturn ve Vahách, ač retrográdní, se cítí velmi dobře, z čehož lze usuzovat, že konzervativní vládní seskupení se jen tak nebude chtít vzdát své pohodlné většiny v parlamentu a bude schopné „svou“ vládu, za jistého jásotu médií, podpořit… Alespoň prozatím.

Toliko dobré zprávy a nyní k těm horším. Žene se na nás zřejmě nějaká katastrofa. Alespoň přesný kvadrát Luny (reprezentant veřejnosti, lidu) a Venuše (katastrofy, vojenské porážky a nemoci) nevěstí na příští měsíc nic dobrého. Z postavení Venuše v „zahraničním“ sedmém domě a zapojení Neptuna (mj. nemocnice, charita) v domě pátém do T-kvadrátu naznačují, že by se spíše než o živly mohlo jednat o nějakou formu epidemie, která přijde z ciziny a postihne především děti. Zatím se zdá, že německá epidemie krvácivých průjmů způsobených nebezpečnou mutací bakterie E. coli se nám úspěšně vyhýbala a je nyní už na ústupu, ale zejména v následujícím měsíci bychom se neměli nechat ukolébat. Alespoň hvězdy nás varují, že není všem nebezpečím konec. Abychom však nekončili nějakými apokalyptickými vizemi. Neptun je v horoskopu příznivě ovlivněn přesným sextilem Jupiterovým z šestého domu, který navíc trinem podporuje naši poškozenou Lunu, a tak veřejný zdravotní systém by měl případnou komplikaci se ctí ustát a spolu s ním i my.

Publikováno: 7.6.2011, 10:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jakub MALINA je šéfredaktorem portálu KADUCEUS.CZ. V letech 1996 až 2000 pracoval jako redaktor MF DNES a zároveň byl v druhé polovině devadesátých let vydavatelem dnes již zaniklého internetového deníku SpeedwayInfo.CZ. V letech 2008 - 2010 vedl redakci měsíčníku REGENERACE.

Zabývá se historií, zejména pak dějinami okultismu a esoterních nauk. Dosavadní dvě jeho knihy Staroměstský orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Eminent, 2005) a Karlův most - Průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře (Eminent, 2007) vyšly ve třech jazycích.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA