Astrologická teorie

Španělské zemětřesení a kvadratury Neptuna

Autor: Jakub MALINA

Obrázek

Včera vpodvečer zasáhlo jihovýchodní oblast Španělska zemětřesení o síle 5,3 stupně Richterovy škály. Ve starobylém městě Lorca se zřítilo několik domů, zemětřesení pobořilo i veřejné budovy a věž kostela, navíc si vyžádalo podle posledních informací deset obětí. Při astrologickém prozkoumání tohoto neštěstí poněkud nečekaně najdeme paralely s astrologickou situací při nedávném zemětřesení v Japonsku.

Podle americké geologické služby (USGS) dosáhly otřesy síly 5,3 stupně a jejich epickatastrofické centrum bylo zaměřeno přibližně kilometr pod zemí přes 350 kilometrů jihovýchodně od metropole Madridu. První záchvěvy o síle 4,4 stupně byly zaznamenány už v 18:47, největší záchvěv přišel o 4 hodiny později. Tento čas je z pohledu astrologa nesmírně zajímavý, protože tou dobou zapadalo aktuální beranní stélium (Merkur, Jupiter, Venuše a Mars).

Ačkoliv by se to na první pohled mohlo zdát evidentní, předešleme, že planety seskupené kolem 25. stupně Berana jsou tentokrát ve španělském zemětřesení poněkud nevinně. Nejprve však musíme najít správný politický horoskop pro Španělsko, jehož tradiční zodiakální signaturou je Střelec. Tak jako u mnoha zemí se pro Španělské království používá několik různých horoskopů z různých období, ale španělští astrologové se shodují, že asi nejlépe z nich funguje velmi starý horoskop pro vznik Španělska po smrti krále Jana II. Aragonského 19. 1. 1479 v 7:00 v Madridu. Tato španělská nativita má jeden ze zajímavých prvků v konjunkci Neptuna a Urana na prvním stupni „svého“ Střelce.

A zde přichází první pozoruhodnost tranzitního horoskopu pro včerejší zemětřesení: podobně jako v případě tranzitů v okamžiku nedávného zemětřesení v Japonsku, se nám ocitá tranzitující Neptun v kvadrátu na Neptuna nativního, tím je automaticky kvadrátován i nativní Uran. V okamžiku vypuknutí zemětřesení v Lorce navíc tuto nebezpečnou kombinaci vlivů přesně zkvadrátovala i tranzitní Luna ze zemské Panny, která zapůsobila jako spoušť, a neštěstí bylo na světě. Další pozoruhodností je, že zároveň se zemětřesením došlo i ke konjunkci nativního vládce španělského Střelce Jupitera a tranzitujícího Slunce v dalším zemském znamení Býka, přesně na jeho 21. stupni. Jindy možná šťastný okamžik roku, tentokrát možná jen „brzda“ katastrofy.

2011-05-12.Lorca02.big.jpg

Kvadrát Neptun - Neptun, tedy nemusí nutně předznamenávat vlnu tsunami jako v japonském případě, ale je-li nemile zapojen i Uran, nebude od katastrofy nikdy daleko. Pak už astrologicky stačí málo a země se zachvěje.


Informace o vyznačených místech na mapě získáte kliknutím na značku.
Po kliknutí pravým tlačítkem myši si můžete naplánovat cestu.

Zobrazit velkou mapu

Publikováno: 12.5.2011, 11:30
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jakub MALINA je šéfredaktorem portálu KADUCEUS.CZ. V letech 1996 až 2000 pracoval jako redaktor MF DNES a zároveň byl v druhé polovině devadesátých let vydavatelem dnes již zaniklého internetového deníku SpeedwayInfo.CZ. V letech 2008 - 2010 vedl redakci měsíčníku REGENERACE.

Zabývá se historií, zejména pak dějinami okultismu a esoterních nauk. Dosavadní dvě jeho knihy Staroměstský orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Eminent, 2005) a Karlův most - Průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře (Eminent, 2007) vyšly ve třech jazycích.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA