Astrologická teorie

Politický horoskop České republiky: květen 2011

Autor: Jakub MALINA

Obrázek

Dnes sedm minut před polednem se Luna ocitá na 27. stupni a 36. minutě znamení Lva, což znamená že nastává další lunární revoluce v politickém horoskopu České republiky. Co nám do tuzemského politického dění tato květnová revoluce přinese? Tentokrát nejen o politice, ale trochu také o hokeji.

Nejprve se tradičně vraťme k politickému horoskopu sestavenému pro měsíc duben. Jeho ascendent na druhém stupni Ryb nám naznačoval, že se na výsluní veřejného zájmu ocitnou věznice, nemocnice, domovy pro seniory, dobročinné či tajné společnosti, kláštery a institucionální náboženství. Ve věznicích v uplynulém měsíci za silného mediálního zájmu personálně dořešovali nechvalně proslulou sebevraždu obviněného, ministerstvo kultury revidovalo plán církevních restitucí a vláda po krizi začala opět veřejně řešit důchodovou a zdravotní reformu.

Ostatně i vyznění vládní krize, která na počátku minulého lunárního cyklu vrcholila, nám předchozí politický horoskop naznačil velmi dobře. Vláda skutečně byla silnější, než se zdála, krizi ustála a řešení se za notného přispění prezidenta přesunulo spíše na parlamentní půdu. Tam hráli prim zejména poslanci nejmenší vládní strany Věci veřejné, kteří se nejprve poněkud nevinně poškorpili o zasedací pořádek, aby zejména na konci sledovaného období jejich čelní představitelé (Bárta, Babák) čelili policejnímu protikorupčnímu vyšetřování za podivné půjčky a neprůhledné financování vlastní politické strany. Kvadrát Pluto-Mars hovořící o kriminálních živlech a finančních oligarchiích v jedenáctém, parlamentním, domě se tedy příliš nemýlil. Odepsaný ministr obrany sice tuto napěťovou konstelaci ve funkci prozatím ustál, o místo ale přišel jiný „silový“ ministr, ministr vnitra.

Co nás čeká

2011-05-11.lunarni-revoluce.big.jpg

Ascendent politického horoskopu České republiky pro lunární revoluci 11. května 2011 v 11:53 SELČ se nachází na devatenáctém stupni znamení Lva, což je pro český národ vždy velmi významné znamení. Spolu s ním se ocitá v prvním domě horoskopu i Luna, bude to tedy velmi významné období pro národní sebereflexi a to zejména ve lví oblasti předznamenávající v politické astrologii všechny formy národního potěšení a zábavy, sport, všeobecné zábavy, společnost a děti. Když se jen pár hodin po této lunární revoluci odehrává významné čtvrtfinále hokejového světového šampionátu, které v Česku vždy zvedá národní vášně do nevídaných výšin, asi to ani nemůže být jinak.

Odhadovat výsledky sportovních zápasů z horoskopů je vždy nevděčná úloha, ale zdá se, že konstelace jsou pro tentokrát mimořádně příznivé. Poměrně přesný trinus velkého a velmi těsného stélia (Merkur, Venuše, Jupiter) na 25° Berana na lví Lunu spolu s trinem Luny a nedalekého Marta na prvním stupni Býka se opravdu hned tak neopakuje, a tak český hokejový tým bude jistě favoritem nejen pro své předchozí impozantní sportovní výkony, ale i z hlediska astrologického. Beraní seskupení planet je i díky vzájemné recepci Venuše a Marta velmi silné, navíc celá konstelace je v pozitivních aspektech na lunární uzly, tudíž planety jsou české Luně (veřejnosti) mimořádně dobře nakloněny. Sport je nicméně věcí vrtkavou, a tak jistým varováním před přílišnou euforií a velkými očekáváními by nám měly být slabé kvadráty Urana a Saturna na transformační Pluto v pátém domě, který také sport a zábavy ovlivňuje. A obě planety by mohly udělat nečekaný konec všem nadějím. Co převáží, sami uvidíme v nejbližších hodinách a dnech.

Od sportu k politice, i když u nás je to asi totéž. Postavení Slunce v 10. domě v Býku by mohlo naznačovat, že vláda a vedení státu se budou v následujícím období zabývat hlavně ekonomikou a to zejména jejími dlouhodobými aspekty. Ty momentální (hrot 2. domu) nesou signaturu znamení Panny, potažmo jejího vládce Merkura, což znamená, že i nadále by česká ekonomika měla být dobře tažena zahraniční poptávkou a vývozem. Stejně jako Merkur i spoluvládce druhého domu Venuše je mimořádně dobře postavená v devátém domě, což k tomu dává veškeré příznivé předpoklady. A abychom zmínili také některá negativa, tak postavení povýšeného retrográdního Saturna ve „vzdělávacím“ třetím domě v napětí s Plutem asi není dobrým znamením pro všechny ty, kdož v následujícím měsíci budou skládat novou českou státní maturitu. Půjde to ztuha a mnohde budou výsledky asi značně nemilé. Tato konstelace ovšem může ovlivnit i oblast dopravy.

Publikováno: 11.5.2011, 10:45
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jakub MALINA je šéfredaktorem portálu KADUCEUS.CZ. V letech 1996 až 2000 pracoval jako redaktor MF DNES a zároveň byl v druhé polovině devadesátých let vydavatelem dnes již zaniklého internetového deníku SpeedwayInfo.CZ. V letech 2008 - 2010 vedl redakci měsíčníku REGENERACE.

Zabývá se historií, zejména pak dějinami okultismu a esoterních nauk. Dosavadní dvě jeho knihy Staroměstský orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Eminent, 2005) a Karlův most - Průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře (Eminent, 2007) vyšly ve třech jazycích.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA