Astrologická teorie

Může za japonské zemětřesení některá z planet?

Autor: Jakub MALINA

Obrázek

Mnohá bulvární média krátce po pátečním japonském katastrofickém zemětřesení a následné vlně tsunami, které zdevastovaly velkou část ostrovní země, přinesla „šokující“ zprávu, že za katastrofu může Měsíc, který má být nejblíže k Zemi za posledních šest let. Zprávy odvolávající se na neznámé bloggery a další podivné zdroje však, bohužel, zcela nesmyslně směšují pravdy a polopravdy s úplnými výmysly. Každopádně ovšem z astrologického pohledu stojí za to, alespoň zběžně nahlédnout za oponu nebeského dění při této skutečně ničivé katostrofě.

Nepřehlédněte 

Bulvární aféra Měsíc

Na počátku celé bulvární „aféry s Měsícem“ stojí pravděpodobně temná predikce jednoho z astrologů, který vypozoroval synchronicitu březnového úplňku s lunárním perigeem (nejkratší vzdálenost Měsíce od Země na jeho oběžné dráze). Známý astrolog Richard Nölle, který provozuje internetové stránky astropro.com, nazval nadcházející úplněk, k němuž dojde 19. března v 19:10 SEČ na 28°48' znamení Panny, v měsíčním přízemí jako „extrémní superměsíc“. „Když je Měsíc superextrémní,“ uvedl Nölle, „bude výsledkem chaos: lze očekávat obrovské bouře, zemětřesení, sopečné erupce a jiné přírodní katastrofy. Rozpoutá se peklo na Zemi.“

Nutno podotknout, že perigeem prochází Měsíc každý měsíc. Obecně se uvádí, že měsíční perigeum bývá cca 363 104 kilometrů a apogeum 405 696 km. V pátek 11. března byl Měsíc od Země vzdálen 394 558 kilometrů a tato vzdálenost se bude až do 19. března zkracovat až na nějakých 356 500 kilometrů a poté zase den po dni poroste o tisíce kilometrů až na 406 656 kilometrů necelý jeden den před novem 3. dubna v 16:32 SEČ na 13°30' znamení Berana. Z uvedených údajů vyplývá, že Nölleho předpověď tedy má nějaký význam pouze a jedině v souvislosti právě s úplňkem, ke kterému 19. března v měsíčním perigeu dojde. Dříve k jevu „extrémního superměsíce“ nedojde. Vzdálenost Měsíce od Země totiž není nikterak extrémní, pouze vše směřuje k synchronicitě dvou zajímavých astronomických jevů, které by neměly uniknout ani pozornosti astrologů. Ovšem spojovat tento úkaz právě s katastrofou, ke které došlo o více než týden (1/4 lunárního cyklu) dříve je právě u velmi rychlé Luny astrologicky i astrofyzicky nesmyslné.

Bulvární aféra „Měsíc jako původce katastrofy“ tedy má jasné kořeny: původní – dosud nesplněná – astrologická predikce se přes řetězec několika blogů, které ji patřičně upravily a přiohnuly, patrně dostala k věci neznalým novinářům ze senzacechtivého britského The Sun a odsud jako „ověřená senzace“ dále do světa…

Kdo za to tedy může?

Pokud tedy vyloučíme Lunu jakožto možného pachatele přírodní katastrofy, měli bychom se astrologicky poohlédnout po jiném možném indikátoru, který by nám tuto ojedinělou katastrofu ohromného rozsahu a napáchaných škod mohl signalizovat. Jako první podezřelý se okamžitě nabízí známý astrologický „výtržník“ Uran, který jen několik hodin po prvních otřesech u Japonska vstoupil do nového znamení – ohnivého Berana. Zajímavostí totiž je, že Japonsku je v mundánní astrologii tradičně přisuzována právě beraní signatura. A ohromné otřesy i následné problémy s energetikou (navíc jadernou!) jsou přesně ta záležitost, kterou by od Urana každý moderní mundánní astrolog očekával. Ale co ta ničivá tsunami?

Uranův vstup do Berana nám sice možná může jakž takž uspokojivě vysvětlit zemětřesení i hrozící jadernou katastrofu, ale k ničivé vlně tsunami to má astrologicky vztah pouze velmi nepřímý. Z hlediska mundánní astrologie tak stojí za to prozkoumat i „nativitu“ Japonska a aktuální tranzity planet na jeho radix. Moderní astrologové zabývající se mundánní astrologií (např. Nicolas Champion) používají pro moderní Japonsko horoskop sestavený pro vstup platnosti nové poválečné ústavy z roku 1947. Pokud si v astrologickém programu nastavíme tranzity na tento horoskop pro pátek 11. března 2011 v 14:46 místního času, kdy se podle zpráv země u Japonska poprvé otřásla, najdeme několik zajímavých aspektů: tranzitující Uran těsně před vstupem do Berana začal uzavírat poměrně přesný trinus se Saturnem (země), který je v radixu slabý na počátku Lva; relativně přesný trinus také uzavřela tranzitující Venuše z Vodnáře na dvojici nativních „vodních“ planet Luna a Neptun, zároveň tato Venuše byla v přesné opozici na transformační Pluto z nativity… Dají se tedy očekávat nějaké „nové pořádky“, ale asi to není dost k rozpoznání katastrofy takového rozsahu.

Lepší výsledek nám tentokrát poskytne jiný horoskop, který se v mundánní astrologii pro Japonsko také běžně užívá, a tím je horoskop přijetí císařské ústavy Meidži 11. února 1889. Tranzity pro tento horoskop jsou více než vypovídající: „výtržník“ Uran kvadrátuje nativní Jupiter v zemském Kozorohu a tranzitující a nativní vládce moří Neptun se dostávají do vzájemné napěťové kvadratury posílené navíc přesným sextilem nám známého tranzitujícího Urana. Tranzitující Neptun ještě ke všemu stojí v povýšení na královském 30. stupni Vodnáře.  Zemská a námořní katastrofa je na obzoru…

Tranzitní horoskopy

Oba následující tranzitní horoskopy jsou sestaveny pro první okamžik japonského zemětřesení: 11. 3. 2011, Tokio (35°42'N, 139°46'E), 14:46 (GMT +9:00)

Japonská ústava Meidži: 11. 2. 1889, Tokio (35°42'N, 139°46'E), 12:00 (GMT +9:19)

2011-03-13.Japonsko01.big.jpg

Poválečná ústava Japonska: 3. 5. 1947, Tokio (35°42'N, 139°46'E), 0:00 (GMT +9:00)

2011-03-13.Japonsko02.big.jpg

Publikováno: 13.3.2011, 13:15
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jakub MALINA je šéfredaktorem portálu KADUCEUS.CZ. V letech 1996 až 2000 pracoval jako redaktor MF DNES a zároveň byl v druhé polovině devadesátých let vydavatelem dnes již zaniklého internetového deníku SpeedwayInfo.CZ. V letech 2008 - 2010 vedl redakci měsíčníku REGENERACE.

Zabývá se historií, zejména pak dějinami okultismu a esoterních nauk. Dosavadní dvě jeho knihy Staroměstský orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Eminent, 2005) a Karlův most - Průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře (Eminent, 2007) vyšly ve třech jazycích.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA