Astromedicína

Základy astromedicíny: Vodnář

Autor: (jds)

Obrázek

Podle starověké melothese zvířetníkového člověka je pod vlivem znamení Vodnáře oblast holení a kotníků. Z toho by se mohlo zdát, že snad kromě nějakých těch křečových žil, otoků a občasných úrazů, z hlediska astromedicíny nehrozí při poškození planet v tomto znamení žádné větší obtíže. Není tomu tak. Podle astromedicínského zákona, že problém v jednom znamení se může projevovat reflexně i v oblasti znamení protilehlého, je i vodnářská signatura nesmírně důležitou. Na opačném pólu horoskopu leží totiž Lev a zejména jím ovládané srdce…

Typickou ukázkou předešlého tvrzení je poškození Slunce ve Vodnáři. Astromedicínská teorie přičítá prakticky každé planetě poškozené v tomto znamení jistý vliv na tvorbu křečových žil a Slunce není výjimkou, ale je-li poškozeno – a protože je tradičně vodnářské Slunce považováno za astrologicky velmi slabé, tak k tomu nikdy nemá daleko – má svůj negativní vliv na celý krevní oběhový systém, včetně bušení srdce. Podobně může srdeční problémy vedoucí až k záchvatům a mdlobám způsobovat i ve Vodnáři trpící Luna. A protože je to vodní planeta, má při svém vodnářském poškození vliv i na otékání kotníků a mokvavé rány či vředy na nohou.

Vládce nervové soustavy Merkur je naopak ve Vodnáři poněkud silnější, ale při poškození dokáže vyvolávat vystřelující nebo hlodavé bolesti v celém těle, ale také srdeční neuralgie a nepravidelný tep. Srdečních potíží, ale i křečových žil, se můžeme nadít i při poškození vodnářské Venuše.

Ačkoliv novodobým vládcem znamení je Uran, dlouhodobým správcem tohoto úseku zodiaku býval Saturn a svou silnou pozici ve Vodnáři jen tak ze dne na den nevyklidil. A tak jeho poškození právě zde může mýt velmi silný vliv na oslabení srdeční činnosti, zad a tepen, které mohou začít kornatět. Nepříjemné bývá také oslabení kotníků a časté vymykání tohoto kloubu. Jupiterovou doménou je při poškození zbytňování, bujení a otékání postižených orgánů a také u této planety, jinak považované za šťastnou, velmi snadno přenáší do protilehlého znamení Lva, potažmo tedy srdeční a kardiovaskulární oblasti.

Snadný přenos vodnářských defektů do lví domény je obzvláště nebezpečný u poškození „krvavého“ Marta. Poškozený Mars ve Vodnáři totiž dává sklon ke křečovým žilám a zlomeninám nohy, ale také otravám krve, srdečnímu selhání, přehřátí krve, mdlobám a silnému bušení srdce.

Publikováno: 1.6.2011, 8:00




 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA