Astromedicína

Základy astromedicíny: Kozoroh

Autor: (jds)

Obrázek

Zodiakální dělení člověka předpokládá, že Kozoroh ovládá pokožku a kolena, ale toto znamení má i jisté reflexní působení na žaludek, který se řídí vlivem opačného znamení, znamení Raka. V Kozorohu se tak značí nejenom různé ekzémy, vyrážky, růže a další kožní onemocnění, ale i zažívací poruchy. Dříve byli astrologové dokonce přesvědčeni, že kozoroží signaturu nesou i takové prastaré metly lidstva jako malomocenství, neštovice a mor.

Za poškozením Slunce v konkrétním znamení musíme vždy hledat problém s „ovládáním“ příslušné oblasti. Jeho postižení v Kozorohu tak určitě bude souviset s nějakými problémy v oblasti kolen, třeba sklon k revmatismu, zejména v oblasti kolen, případně významnějších kožních onemocnění a zažívací potíže. Tytéž choroby mohou mít svůj astromedicínský předobraz v špatně aspektovaném Merkurovi, ale u jeho poškození bývají tyto problémy spojeny hlavně s potížemi příslušných nervů. Časté jsou proto i bolesti vystřelující do zad a jistý stupeň melancholie.

Když je v Kozorohu astrologicky postižena Venuše, dává sklon ke dně v končetinách nebo se projeví v Raku v podobě zažívacích potíží, nevolností a zvracení. Postižení vodní Luny v Kozorohu může být signálem nedostatečnosti, či přebytku, kloubních tekutin zejména v kolenou, ale i v jiných kloubech, nedostatečné, či naopak nadměrné, provlhčování kůže a z toho plynoucích kožních defektů či špatným hospodařením s tekutinami při trávení.

Svíravý, vysoušející a zpomalující Saturn, který v Kozorohu vládne, dává při poškození v tomto znamení sklon ke kloubnímu revmatismu, chronickým ekzémům, lupénce, růži a obdobným onemocnění kůže. Projeví-li se Saturnova nepohoda v Raku, přichází žloutenka, žlučové kameny a dyspepsie. Poškozený Jupiter v Raku může stát za četnými zhoubnými i nezhoubnými bujeními kůže či jinými druhy jejího zbytňování. Kolenům by v takovém případě mohl přinést nadbytek vody a zažívacímu traktu případně reflexí do Raka vodnatelnost, žloutenku a tukové degenerace jater.

Poškozený škůdce Mars v Kozorohu dává sklon k nežitům, růži, neštovicím, planým neštovicím, spalničkám, pupínkům. Bývá příčinou úporného svědění a vředových nebo zánětlivých onemocnění kůže. V Raku se může promítnout jako dyspepsie a žaludeční vředy.

Publikováno: 30.5.2011, 8:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA