Astromedicína

Základy astromedicíny: Střelec

Autor: (jds)

Obrázek

Střelec ovládá boky a stehna, kyčelník, kostrč a sakrální oblasti páteře, kyčelní tepny a žíly a sedací nervy. Tudíž i poškození planet ve znamení Střelce sebou přináší snížení pohylivosti, ischias, revmatismus a nemoci kyčlí. Kromě toho, protože každé znamení ovlivňuje i jeho zrcadlový obraz, problém planet ve Střelci může také způsobit blíženecké plicní potíže. Také je pozoruhodné, že v tomto znamení se často signifikují zlomené kosti.

Poškozené Slunce ve Střelci dává podle astromedicínských empirických zjištění postiženému sklon k ischiasu, ochrnutí končetin a plicním chorobám. Pokud je navíc poškozené Slunce v konjunkci se stálicí Antares na osmém stzupni Střelce jedním nebo více z škůdci, vzniká nebezpečí onemocnění očí. Také jeho věčný průvodce a posel Merkur ovlivní při svém poškození hlavně pohybový aparát a můžeme se dočkat leckdy úporných bolestí v bocích a stehnech. Poškozený střelecký Merkur ještě také může reflexně v Blížencích vyvolat kašel, astma či zánět pohrudnice.

Když je ve Střelci postižená Venuše, dává sklon k nádorům a příbuzným onemocnění v bocích, a reflexně v Blížencích může značit nějaká bronchiální a plicní onemocnění. I poškozená Luna může ze Střelce do Blíženců přenášet astma či problémy s žeberní oblastí, ale častěji dává sklon k onemocnění krve či zlomeninám stehenních kostí. Nepříjemné a často nebezpečné pak bývají zlomeniny v oblasti kyčelního krčku, zejména u starších lidí, které pak mohou do blíženeckých plic přinést dlouhým ležením vodu.

Zlomeniny, vymknutí a krvavá zranění bývají v astromedicíně hlavní doménou Martova působení, a tak v případě poškození této planety ve znamení Střelce je třeba pečlivě chránit zejména stehna a kyčelní kosti a klouby. Podobně nebezpečný může být při poškození ve Střelci i vliv nevypočitatelného Urana. Při poškození těchto planet ve Střelci se dá vysledovat i jejich zrcadlový obraz v Blížencích v podobě zápalů plic, zánětů průdušek a úporného kašle.

Sklony k pohmoždění boků a stehen ale předznamenává i poškození postavení Saturna ve Střelci, ovšem tato konstelace může přinášet i ischias či dnu. Saturn si své střelecké poškození přenáší do blíženecké domény lidského těla v podobě zánětu průdušek, či tuberkulózy. Dna nebo revmatismus může být také důsledkem poškození Jupitera ve střelecké části horoskopu, jindy se toto Jupiterovo poškození projeví jako plicní mrtvice nebo znečištěná krev.

Publikováno: 27.5.2011, 8:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA