Astromedicína

Základy astromedicíny: Váhy

Autor: (jds)

Obrázek

Když v sedmnáctém století psal proslulý anglický astrolog William Lilly o nemocech, které se promítají do jednotlivých znamení horoskopu, soustředil se v pasáži věnované znamení Vah popisu horečky v zádech, žlučových a ledvinových kamenů, přejídání či nadměrnému pití, pohlavní nezdrženlivosti a z toho vyplývajícím chorobám. Nevynechal ani potíže s hýžděmi, klouby, stehny a kyčli. Tato astromedicínská tradice zůstala platná prakticky dodnes.

Při zkoumání nemocí v horoskopu je také důležité, která z planet konkrétně ve Vahách „trpí“. A tak postižení Slunce ve Vahách dává tendenci k chronickým či akutním nefritidám, ale také (kvůli exaltaci vládce kůže Saturna ve Vahách) k různým kožním defektům. Akutní či chronickou nefritidu předznamenává také poškozená Luna ve Vahách. Odrazem do Berana pak takto poškozená Luna může předznamenat bolesti hlavy nebo nespavost.

Poškození Venuše ve Vahách dává postiženým tendence k urémii a pomočování. Tento problém se reflexně může projevit i v Beranu úpornými bolestmi hlavy. A protože Venuše Vahám vládne, nemělo by se toto poškození nikdy přehlédnout. Pokud je ve Vahách pod neblahým vlivem Merkur, lze v něm spatřovat příčinu ledvinových záchvatů, či nervových poruch spojených s močením. Do Berana takové poškození promítá závratě, bolesti hlavy, nervové a oční problémy.

Poškozený Saturn bývá předzvěstí chronických problémů. Ve Vahách to může znamenat nadměrnou tvorbu ledvinových kamenů, chronických problémů močového měchýře a podobně. Také Saturn své poškození ve Vahách přenáší i do Berana a projevuje se bolestmi hlavy a zubů. Zato Jupiter špatně aspektovaný ve Vahách může znamenat problémy s diabetem, sníženou sekrecí nadledvinek či kožními defekty. Opět by se neměla pomíjet ani možná reflexe do protilehlého Berana zejména při překrvování mozku, častých závratích a kómatu.

Velmi nebezpečnou konstelací může být poškození Marta ve Vahách, což by mohlo vést k zánětu ledvin, krvácení z ledvin a ledvinovým kamenům. Záněty a zápaly mohou také poškodit močový měchýř. Poškozený Uran by v této oblasti mohl naznačovat nepravidelnou funkci ledvin.

Publikováno: 22.5.2011, 8:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA