Astromedicína

Základy astromedicíny: Panna

Autor: (jds)

Obrázek

Zemské znamení Panny je v astromedicíně od starověku považováno za tu část horoskopu, která ovládá břišní oblast těla. Panuje tedy našim střevům, velkým i malým, tlustým i tenkým, ale také dalším vnitřnostem. Poškození planet v tomto znamení může podle starých astrologů narušit trávicí proces, a tím způsobit nemoci z podvýživy, výskyt cizopasníků ve střevech či návaly bolestí břicha. Pokud máme diagnostikovaný například poměrně „běžný“ zánět slepého střeva, bývá problém zachycen také právě ve znamení Panny. Podobně tomu může být u chorob jater, sleziny či slinivky břišní.

Slunce v obtížných konstelacích v Panně tradičně způsobuje ty nejběžnější, ale i nejnebezpečnější infekce trávicího traktu, sklon k zažívacím potížím, břišní tyfus a úplavici. Také je-li v Panně poškozena Luna, může předznamenávat velmi vážné problémy: poruchy v útrobách, břišní nádory, střevní úplavice a záněty pobřišnice.

Tradiční vládce nervové soustavy Merkur může při svém poškození v Panně přinášet „nervózní“ trávení, sklony k nadměrnému a častému nadýmání a kolikám. Pokud je zde v obtížných vazbách Venuše, lze zase očekávat oslabení peristaltické činnosti střev, nádory, tasemnice a střevní parazity u dětí. 

Za oslabenou peristaltikou střev, chronickou podvýživou, nefunkčním příčným tráčníkem či slepým střevem můžeme hledat poškozený Saturn v Panně. Ten může přinést i jiné chronické potíže, zejména týkají-li se oslabení činnosti vnitřních orgánů. Jupiter může při svém poškození v horoskopu znamenat problémy se zbytněním příslušných orgánů, případně jejich zhoubné i nezhoubné nádory. Při špatných vazbách v Panně mu můžeme přisoudit třeba zvětšení jater, nádory a vředy trávicího traktu, žloutenku a podobné nepříjemnosti. 

Také poškození Marta v Panně nepřináší obvykle nic dobrého. Výsledkem činnosti této ohnivé planety jsou záněty, zápaly a krvácení všech orgánů, které pod tuto oblast spadají. Konkrétně v Panně to může znamenat tyfus, záněty střev či pobřišnice, červy, silné průjmy, choleru a ventrální kýlu. Typickým příkladem je zmíněný zánět slepého střeva. Velmi nepříjemná mohou být také poměrně častá krvavá zranění železnými nástroji. Nevyzpytatelný Uran při poškození v Panně dává sklon k nadýmání a střevním křečím.

Publikováno: 18.5.2011, 13:40
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA