Astromedicína

Základy astromedicíny: Lev

Autor: (jds)

Obrázek

Ohnivé znamení Lva mělo v astrologii odnepaměti poněkud výsadní postavení. Lvu vládne nejsilnější „planeta“ – Slunce, a proto i v astromedicíně může problém v horoskopu v oblasti Lva předznamenávat velmi závažná onemocnění. Naopak dobře aspektované, silné, Slunce může, zejména v tomto znamení, znamenat pevné zdraví a celkově dobré zdravotní dispozice. Podle klasického zvířetníkového dělení člověka jsou v takovém případě ohroženy páteř, boky, žebra, srdce, dolní část hrudníku a také nejrůznější problémy s krví, jejím tlakem a krvetvorbou. Středověcí astrologové ve Lvu hledali také příčiny jedné z nejhorších tehdejších nemocí – cholery.

Poškozené Slunce v oblasti znamení Lva značí velké problémy zejména se srdeční činností a páteře. Může znamenat sklon k bušení srdce a úporným bolestem zad, zejména v okolí páteře. Na šestém stupni Lva poškozené Slunce může signalizovat postižení očí. Také poškození Venuše obtížnými vazbami ve Lvu může přinést podobné starosti – bolesti v zádech, postižení páteře či zvětšení srdečního svalu.

Je-li v tomto znamení astrologicky trpící Merkur, dává to vzhledem k jeho sepětí s nervovou soustavou sklony k nervovým onemocněním v oblasti páteře, nemocem míchy, ale i nepravidelné či neobvyklé srdeční činnosti. Špatně aspektovaná Luna ve Lvu pak může přinést křeče, bolesti zad, poruchy krevního oběhu a srdeční obtíže. Obdobně jako u Slunce je pro Lunu zvláště kritický šestý stupeň Lva, kde poškození planety může znamenat i obtíže se zrakem.

Poškozený Jupiter ve Lvu může znamenat ztučnění srdečního svalu, sklony k mrtvici a zpomalení krevního oběhu, případně k horečnatým stavům. Odrazem může přenést do protilehlého Vodnáře problémy s oteklými kotníky.

Stojí-li v horoskopu ve znamení Lva Saturn, může být v případě, že je poškozený, signálem mnoha velmi úporných a nepříjemných chorob. Můžeme očekávat slabá záda, křivou páteř a sklerózu míchy na jedné straně, srdeční slabost a aterosklerózu na straně druhé. A nic na tom nemění fakt, že Saturn je ve Lvu tradičně astrologicky velmi slabý. Spíše naopak.

Ovšem i Mars dokáže při postavení ve Lvu nadělat řadu chronických problémů: nejnebezpečnější jsou záněty srdečního svalu, angina pectoris, či přehřátí krve. Podobné problémy jako u srdce se mohou projevit i v oblasti páteře – zápaly a záněty, případně silný revmatismus. Poškození Marta v některém ze znamení také varuje před možnostmi častých či životu nebezpečných úrazů v příslušné oblasti. Pozor je si třeba dávat zejména při manipulaci se železnými nástroji či zbraněmi, které mohou způsobit v oblasti Lva škody naprosto fatální.

Neméně nebezpečnou planetou ve znamení Lva dokáže ovšem být také poškozený Uran, a to dokonce i když „pouze zrcadlí“ své poškození ze svého domácího Vodnáře. V obou případech mu bývá přičítána nepravidelná srdeční činnost, spinální meningitida a dokonce i dětská mozková obrna.

Publikováno: 12.5.2011, 10:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA