Astromedicína

Základy astromedicíny: Rak

Autor: (jds)

Obrázek

Pod znamení Raka patří už od starověkého zvířetníkového rozdělení lidského těla oblast hrudníku a části břicha. Pod jeho vlivem jsou zejména plíce a horní cesty dýchací. Jak ovšem napsal již v sedmnáctém století astrolog William Lilly, Rak ovlivňuje také špatné zažívání v žaludku, slezinu a horní část břicha. Stejný zdroj nás pak upozorňuje, že v Raku se musí hledat příčiny i takových chorob jako jsou veškeré nemoci ze zimy a vlhka (protože vládcem tohoto znamení je „vodní“ Luna), či dokonce obžerství a opilství.

Podle latinského názvu tohoto znamení – Cancer – dostala svůj název i celá skupina onemocnění, která trápí lidstvo odnepaměti, rakovina. Za nádory v oblasti plic, ňader, jícnu, horních cest dýchacích, ale i žaludku, slinivky či jater, proto léčitelé podle hvězd hledají problematická místa v horoskopu související se znamením Raka. Rosekruciánská škola astromedicíny v podání Maxe Heindla navíc tvrdí, že problémy planet v Raku produkují špatné trávení, plynatost v žaludku, kašel, škytavku, vodnatelnost, melancholii, hypochondrii, hysterii, žlučníkové kameny a žloutenku.

Jestliže se opět podrobně podíváme na astrologická postižení jednotlivých planet v znamení Raka, zjistíme, že „trpící“ Slunce v Raku může vést k chudokrevnosti, vodnatelnosti, dyspepsii a žaludeční horečce. Naopak Venuše, pokud je v této oblasti horoskopu pod nějakým nepříznivým vlivem, dává sklon k nafouklému žaludku, žaludečním tumorům a častým nevolnostem.

Tradiční vládce lidské nervové soustavy Merkur může při svém poškození v Raku způsobit nervózní trávení, velkou tvorbu hlenu, nadýmání, ale třeba také ono již zmíněné opilství. Velmi obtížná situace ze zdravotního pohledu nastává, pokud je v Raku poškozena Luna. Tato astrologická planeta je totiž vládcem znamení, a tak problémy mohou být velmi silné. V takovém nemilém případě se můžeme nadít rakoviny žaludku, chronické vodnatelnosti, obezity a plynatosti. Nejsou vyloučeny ani dlouhodobé trávicí potíže, a dokonce ani epilepsie.

Vládce protilehlého znamení Kozoroha Saturn obvykle přináší chronické problémy. Do znamení Raka může svůj neblahý vliv přenést „reflexně“ právě i v takovém případě, že je poškozen ve svém domovském znamení. V takovém případě nepříjemně působí na zažívací systém, který výrazně zpomaluje. Je-li poškozen v Raku, může přinést problémy s rakovinou, žloutenkami, chronickými problémy žlučníku a žaludečními vředy.

Jupiter obvykle způsobuje nemoci z nadbytku. Postižení v Raku tak může signalizovat obžerství, což způsobuje dilataci žaludku, dyspepsii, problémy jater, žloutenku a vodnatelnost. Zrcadlením v Kozorohu, který vládne kůži, může přinášet pupínky, bradavice a vřídky. Záněty v oblasti plic a žaludku může přinést také poškození Marta v Raku. Taková konstelace pak také může přinášet nepříjemná zranění a krvácivé problémy v příslušné části těla. Poškozenému Uranu v Raku pak moderní znalci astromedicíny připisují škytavku způsobenou nevyzpytatelnou činností bránice, tvrdý, suchý kašel a křeče žaludku a nadýmání.

Publikováno: 10.5.2011, 8:30
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA