Astromedicína

Základy astromedicíny: Beran

Autor: (jds)

Obrázek

V klasické starověké melothesi člověka je pod vládou znamení Berana oblast hlavy a všeho, co k ní patří. Onemocní-li naše uši, oči, ústa, či mozek, měli bychom v astrologickém pojetí medicíny hledat příčiny a řešení problémů právě v oblastech signifikovaných tímto prvním znamením zvěrokruhu.

Jeden z klasiků světové astrologie, William Lilly, v sedmnáctém století napsal, že znamení Berana ovlivňuje všechny nemoci hlavy - oči, tváře, uši, páchnoucí dech, bolavá ústa, ale i psychické problémy. Také ovšem nemoci způsobené cholerou, neštovicemi, tlaky a návaly. Toto pozdně středověké pojetí pak například teosofický astrolog Max Heindel (1865-1919) rozšířil i o stavy bezvědomí, záněty a krvácení mozku a různé neuralgické poruchy. Jistou zajímavostí ovšem je, že některé systémy dodnes užívané astromedicíny vyjímají zpod vlády Berana nos, jehož vládcem by měl být Štír.

Poškozené Slunce v oblasti znamení Berana značí velké problémy zejména s mozkovou činností. Může znamenat sklon k ztrátě identity, zapály mozkových blan, ucpávání mozkových cév či krvácení do mozku. V lepších případech pak „jenom“ úporné bolesti hlavy či občasné mdloby. Poškození Venuše v Beranu pak signalizuje sklon ke katarům a nadměrné tvorbě hlenu.

Je-li v tomto znamení astrologicky trpící Merkur, dává to vzhledem k jeho sepětí s nervovou soustavou opět sklony k nervovým onemocněním a problémům s mozkem, které se mohou odrazit v protilehlém znamení Vah v oblasti ledvin. Špatně aspektovaná Luna v Beranu pak může přinést nespavost, letargii, ale také oslabení zraku. Poškození Jupiteru v Beranu pak může značit mrákotné stavy, ucpávání mozkových cév, mozkové nádory a vředy a záněty patra horní čelisti. Poškozený Jupiter v Beranu také může přenést do protilehlých Vah problémy se sekrecí nadledvinek a cukrovku.

Již samo postavení Saturnu v kterémkoliv znamení může znamenat zdravotní problémy v dané oblasti. Stojí-li tedy v horoskopu ve znamení Berana, může být předzvěstí mnoha chorob: od katarů a častých nachlazení, přes poškození sluchu či vleklé bolesti hlavy až po chronické problémy se zuby. Odrazem v protilehlém znamení pak může vyvolat poruchy ledvin. Také Mars dokáže při postavení v Beranu nadělat řadu problémů, a to i v oblasti vlády protilehlých Vah. Kromě zánětů mozku a cévních problémů v něm, může předznamenávat i sklon k úžehům a zápalům v oblasti hlavy, krvácivému močení a zánětům ledvin. Velmi obvyklé jsou při tomto postavení úrazy hlavy a to zejména ve spojení s železem. Podobně jako u Marsu, je při poškozeném Uranu v Beranu zvýšené nebezpečí úrazu hlavy, tentokrát elektrickým proudem, ale také oslabení sekrece hypofýzy a abnormální růst.

Publikováno: 2.5.2011, 10:50
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA