Astrologie

Politický horoskop České republiky: listopad 2011

Autor: (jds)

Obrázek

Dvaadvacet let a jeden den k tomu po začátku takzvané Sametové revoluce nastává i letošní listopadová lunární revoluce v horoskopu republiky. Mundánní konstelace jsou opět velmi zajímavé, a tak můžeme zkusit predikovat, co nám následující cyklus Luny zvěrokruhem na politické scéně přinese.

V našem seriálu jsme z technických důvodů vynechali říjnovou lunární revoluci z 22. října 2011 v 12:36, a tak se ohlédnutí zpět budeme věnovat jenom velmi stručně. Zdá se tedy, že česká vláda ustála i konjunkci Slunce s velmi silným Saturnem na hrotu desátého domu bez závažnějších ztrát, pokud za takovou ztrátu nepovažujeme rychlou výměnu jednoho ministra (průmyslu) za jiného. To jinde v Evropě se kácely trůny pod dlouholetými premiéry. Svou roli v této české specialitce sehrály jistě i mimořádně příznivé aspekty Luny a Neptuna na vládní Slunce.

2011-11-17.lunarni-revoluce.big.jpg

Co nás čeká?

To v horoskopu následující lunární revoluce v pátek 18. listopadu v 19:06 už Slunce tolik příznivých aspektů nemá. Dominantní konstelací je T-kvadratura Slunce, Luny a Neptuna, což předznamenává mimořádně nestabilní situaci. Napětí bude skutečně hodně a vzhledem k tomu, že jsou zapojeny 3., 5. a 9. dům, dalo by se čekat, že jeho zdrojem by mohla být oblast vzdělávání a sportu, potažmo tedy již delší dobu značně kontroverzní ministr Dobeš.

Pozitivem tohoto lunárního horoskopu je naopak velký zemský trigon mezi Jupiterem, Marsem a Plutem. Ze zapojení domů navíc lze usuzovat, že by ono napětí zmiňované výše nakonec mohlo mít (za notné podpory pravice v parlamentu reprezentované Jupiterem v domě jedenáctém) praktické, i když poněkud silové řešení. Pozornost veřejnosti bude vzhledem k račímu ascendentu pravděpodobně upnuta spíše na parlamentní opozici.

Nekorunovaný panovník kritického období posledních měsíců, Saturn ve Vahách, pobírá relativně dobré vazby, a tak se nám sice od celosvětové krize ještě hezkých pár měsíců neuleví, ale v následujícím měsíci ani nijak radikálně nepřitíží. A to je dobrá zpráva pro předvánoční období.

Publikováno: 18.11.2011, 9:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA