Astrologie

Co nám přináší úplněk v Beranu

Autor: Lenka MAREČKOVÁ

Obrázek

Ve středu 12. října 2011 ve 4 hodiny 6 minut letního času nastal úplněk. Tentokrát stojí Slunce ve Vahách, Luna je v Beranu.

Zatímco při opačné poloze planet v jarním úplňku byl Beran ohnivý a dával nám sílu pro uskutečňování nových myšlenek, a Váhy, ve kterých stál Měsíc jej svým jemným a subtilním světlem vyvažovaly a mírnily, nyní je již Beran starší a moudřejší zvíře a jeho zápal má spíše podobu světla, zatímco výrazný, jasný a přímý vnímáme vliv Vah. Harmonie a vyvažování, poté, co byl – v Panně – nastolen základní řád.

Váhy tak dávají novou kvalitu Beranovi – individualistovi, ženoucímu se vpřed. V této pozici je to Beran pomocník, nikoli Beran ztřeštěný a bezhlavý, který nás může dovést k pádu ze srázu, protože se pořádně nepodíváme, kam směřujeme.Prvek individuality je zřetelný, ale ne již bouřlivý a velmi umírněný tím, že jde o světlo Měsíce.

Mnohem silnější je naopak vliv Vah, pro které je příznačný kolektivní duch, skupinová práce a sdílení. Vyvažování a nalézání harmonie. Vyvažování a spojování extrémů.

2011-10-12.sun-dial.big.jpg

Váhy nás učí klidu

V tuto dobu je tedy velmi dobrý čas pro to naučit se nacházet klid i při našich aktivitách. Při každé činnosti, ve spěchu, při práci, která od nás vyžaduje rychlost. I v těchto okamžicích nacházet rovnováhu a klid, zůstávat nepohnutí, v míru, v rovnováze, ve svém středu - přestože jedeme rychlou jízdou vpřed a všude okolo nás víří události, ale přitom neztrácet vůli a sílu odhodlání a vlastní postup vpřed, kterou můžeme vnímat u Berana.

Při tomto úplňku se můžeme dobře podívat na to, kde jsou tato naše specifická slabá místa. Kde si zbytečně vytváříme překážky a stavíme si je do cesty, která by jinak mohla být otevřená a jasná? Kde se necháváme ovlivňovat svým strachem a nejsme schopní – nemůžeme nebo nechceme se rozhodnout?

Váhy se ze strachu nemusí být schopny rozhodnout, Beran se může špatně rozhodovat proto, aby nepocítil strach, aby ho přehlušil. protože on je ten který jedná a který ten strach překoná.

Být vyvážený

To další téma, které bychom rozhodně neměli pominout, je naopak jasné a může být stejně posouvající a čas, který tomuto tématu věnujeme, pozornost, kterou mu dáme může být stejně důležitá jako práce se svými strachy a nevědomými strachy a motivacemi.

Tím je možný pozitivní přínos obou znamení a této konstelace: naučit se být v harmonii vyvážený, být v klidu. I při jakémkoli tlaku, aktivitě, rychlosti, se kterou musíme svoji práci udělat. Být stále ve svém středu, ve svém srdci, v přítomném okamžiku. Nevycházet z rovnováhy, nenechat se z ní vyvést, ale nenechat se přáním harmonie a klidu naopak ani spoutat. Nenechat se jím lapit, neulpět na něm.

Vyváženost, harmonie, je ve své opravdové podobě velmi legitimní a dobrý cíl, pokud je toto přání spojeno s vnitřní pravdivostí,. Ale je tady i tady i ta opačná, obrácená poloha.

Vnímat svůj střed, svůj klid a vyváženost při jakékoli činnosti a schopnost podívat se na jakoukoli situaci ,trápení, potíže s odstupem a nadhledem pozorovatele, vnitřní svobodu, porozumění a soucit se všemi (živými bytostmi), sebe nevyjímaje nám všem nejen pro dnešní úplněk a úplňkové meditace přeje
Místo setkávání
Lenka Marečková

Publikováno: 12.10.2011, 23:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mgr. Lenka Marečková, nar. 3. 6.1963, PF UK 1996, zaměření na ústavní právo a právo EU a oblast lidských práv, zvláště dětí. Publikační činnost: zpočátku samizdat a exilová nakladatelství, později v odborných časopisech a nakladatelství Academia.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA