Astrologie

Politický horoskop České republiky: září 2011

Autor: Jakub MALINA

Obrázek

Začátek měsíce září nám v politickém horoskopu republiky předznamenává druhá srpnová lunární revoluce v letošním roce. Zatímco ta předchozí z 1. srpna přinesla poněkud chaotickou směs příznivých a nepříznivých vlivů, lunární revoluce z 28. srpna přinese poněkud přehlednější astrologické prostředí dobrých i horších signálů.

Uplynulý měsíc se na české politické scéně nesl ve znamení poněkud nečekaného a teatrálně vyhecovaného sporu o úředníka Bátoru na ministerstvu školství a únásledně i o účast jedné z koaličních stran na zasadáních vlády. Odhalit příznaky tohoto nového vládního sporu v předešlém lunárním horoskopu je ve zpětném pohledu již snadné - byla jím pravděpodbně ona těžko čitelná opozice retrográdního Neptunu ze sedmého domu (mj. ministerstvo zahraničí) na Merkur (mj. školství) v domě prvním (středu veřejného zájmu). Retrográdní Neptun se nám začíná vracet do Vodnáře a tím i do opozice na nativní Lunu v horoskopu republiky, a tak nám může přinést celou řadu obtíží v následujících několika měsících, než nám v březnu opět zmizí do Ryb, spoustu politických potíží.

2011-08-26.lunarni-horoskop02.big.jpg

Co nás čeká?

Lunární revoluce v horoskopu České republiky tentokrát nastává v neděli 28. srpna 2011 v 16:19 a ascendent tohoto okamžiku se nachází na šestadvacátém stupni znamení Střelce. To by mělo obrátit veřejný zájem zejména do oblasti zákonodárství, ale možná také k náboženství, filosofii a vědě. Signifikátorem domu je transformační Pluto zapojené do velkého zemského trigonu, který je jednou z dominant obrazce vztahů tohoto nového horoskopu. Zapojení Slunce v Panně a Jupiteru v Býku by mohlo předznamenat poměrně dělné a úspěšné reformní období v politice.

Harmonii planet pro nastávající měsíční cyklus ovšem narušuje dlouhodobější mundánní kvadratura Pluto - Uran, která vnáší napětí mezi finanční oligarchie a reprezentanty politické moci s revolučněji laděnými vrstvami společnosti a alternativní kulturou. Kolik z tohoto celosvětového trendu se projeví u nás (třeba v podobě „rasově“ podbarvených konfliktů nebo politicky motivovaných demonstrací) a o kolika z nich si budeme pouze číst v novinách, jako o problémech jiných (třeba britské nepokoje), je ovšem otázkou. Každopádně se nám tato konstelace otiskuje do lunárních horoskopů již od května a ještě jí to hezkých pár měsíců vydrží.

Další nepříjemností horoskopu, který předznamenává následující politický cirkus v české republice je dnes již krátce zmíněný retrográdní Neptun, který nám opět „zacouval“ zpět do opozice na nativní Lunu. Nepříjemné je, že Neptun v tomto lunárním horoskopu stojí na královském 30. stupni Vodnáře, kde je navíc povýšen. Když měl toto postavení naposledy, otřásla se pod Japonskem zem a u nás vrcholila vyděračská akce lékařských odborů Děkujeme, odcházíme. Nyní se nachází ve druhém domě v opozici na panensko-lví stélium v domě osmém, což by také mohlo znamenat návrat ekonomických a finančních obtíží a to jak domácích, tak ve vztahu k mezinárodnímu obchodu. Skutečně si od této kosmické nepříjemnosti ulevíme až za rok.

Publikováno: 28.8.2011, 10:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jakub MALINA je šéfredaktorem portálu KADUCEUS.CZ. V letech 1996 až 2000 pracoval jako redaktor MF DNES a zároveň byl v druhé polovině devadesátých let vydavatelem dnes již zaniklého internetového deníku SpeedwayInfo.CZ. V letech 2008 - 2010 vedl redakci měsíčníku REGENERACE.

Zabývá se historií, zejména pak dějinami okultismu a esoterních nauk. Dosavadní dvě jeho knihy Staroměstský orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Eminent, 2005) a Karlův most - Průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře (Eminent, 2007) vyšly ve třech jazycích.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA