Astrologie

Politický horoskop České republiky: srpen 2011

Autor: Jakub MALINA

Obrázek

Včera ráno před sedmou hodinou dospěla Luna po měsíci opět na osmadvacátý stupeň Lva, což je nám signálem k další měsíční astrologické prognóze z politického horoskopu České republiky. Po žhavém politickém jaru, přichází poněkud méně akční léto, ale o události nebude nouze ani v srpnu.

Letošní vlhké a chladné léto zatím není na politické scéně České republiky nepřináší zatím moc nových vzruchů. Předchozí měsíce byly poměrně žhavé, a tak se může zdát, že se na politické scéně „nic důležitého neděje“. Opak je pravdou. Zatímco předchozí vládní rošády a skandály byly jakousi mediální virtuální realitou, ve které se nakonec vyznali snad jen jejich samotní aktéři, o skutečné dopady praktického vládnutí se v Česku začíná bojovat až nyní. Červenec toho byl jasným důkazem, začalo se totiž jako každoročně licitovat o budoucím státním rozpočtu a výši našich budoucích daní. A to zdánlivě znovuzískanou soudržnost vládní koalice prověří víc, než jakákoliv aférka.

2011-08-02.lunarni-horoskop.big.jpg

Co nás čeká?

Při pohledu do horoskopu sestaveného pro okamžik první srpnové lunární revoluce v horoskopu České republiky, tedy pro 1. srpen 2011 v 6:43 SELČ, zjistíme, že ascendent, tedy pozornost veřejnosti, by se měla upírat na všechny formy národního potěšení, zábavy, sport, či děti, tedy nic výrazně negativního pro druhou polovinu prázdnin. V ohnivém Lvu je i vládce ascendentu Slunce, jeho postavení je tedy velmi silné a navíc podpořené některými příznivými aspekty (Venuše, Uran).

Jediným negativem, které tuto dominantní situaci vlády (Slunce) kazí, je její napětí s planetou Jupiter v Býku. A jelikož Jupiter, zejména je-li v Býku, lze považovat nejspíše za reprezentanta vyšších společnských vrstev, zdá se, že by vláda při dalším kole rozpočtové licitace mohla zkusit nějakým způsobem sáhnout na peníze zejména těm bohatším, ač se tomu zuby nehty brání. Naopak díky uvolnění napěťových vazeb poměrně silného Saturna, lepší perspektivu by mohla získat oblast 3. domu: vzdělávání, věda, publikace, pošta, rádio a doprava. Také z dobrého postavení Marta (reprezentanta obrany a vnitra) v jedenáctém, parlamentním domě, se zdá, že by ozbrojené složky mohly dostat v parlamentu dobré zastánce.

Druhou nejsilnější figurou srpnového horoskopu je Merkur, představující tradičně média a tisk. Stojí ve svém silném postavení v Panně, v 1. domě, pouhé tři stupně od Luny, tedy potažmo veřejného zájmu. Realitu kolem nás tak budeme především vnímat prostřednictvím médií a vzhledem k jeho napětí s Neptunem, lze nejspíše očekávat nějaký ten další skandál. Možná přijde ze zahraničí, možná se bude týkat smluv…

Publikováno: 2.8.2011, 13:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jakub MALINA je šéfredaktorem portálu KADUCEUS.CZ. V letech 1996 až 2000 pracoval jako redaktor MF DNES a zároveň byl v druhé polovině devadesátých let vydavatelem dnes již zaniklého internetového deníku SpeedwayInfo.CZ. V letech 2008 - 2010 vedl redakci měsíčníku REGENERACE.

Zabývá se historií, zejména pak dějinami okultismu a esoterních nauk. Dosavadní dvě jeho knihy Staroměstský orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Eminent, 2005) a Karlův most - Průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře (Eminent, 2007) vyšly ve třech jazycích.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA