Astrologie

Politický horoskop České republiky: červenec 2011

Autor: Jakub MALINA

Obrázek

Jedenáct minut po jedenácté hodině večerní nastává v politickém horoskopu České republiky další lunární revoluce a spolu s ní tu již tradičně máme další politický horoskop pro následující měsíc. Dává nám mnoho nadějí, ale také varuje před možnými riziky, které by nám počátek prázdnin mohl přinést.

Minulý politický horoskop naznačoval, že takzvaná „vládní krize“ a ultimátum jednoho z vládních partnerů silnějším partajím je spíše bouří ve sklence vody a situace kolem vlády se bude spíše stabilizovat. Tak se nakonec i stalo, vláda má od pátku nového ministra a ministryni a mediální prohlášení koaličních lídrů slibují stabiltu a konec předchozím půtkám. Jak dlouho to však vydrží, je otázka, protože jak se zdá alespoň z hvězd, nastávají o dost obtížnější konstelace.

Ale nepředbíhejme. Katastrofa, kterou naznačoval minulý lunární horoskop, pro veřejné zdravotnictví se nakonec nekonala. Pokud za takovou katastrofu ovšem nepovažujeme samotnou první část zdravotnické reformy ministra Hegera, která navzdory lamentování opozice a stávkování-nestávkování odborů úspěšně proplouvá parlamentem. Také zde si ještě hvězdy neřekly své poslední slovo. Pravdou ovšem je, že zákeřná německá bakterie se - zaplaťpámbu - držela německých okurek a zeleninových klíčků a zůstala s drobnými výjimkami importu nakažených turistů především německým problémem.

2011-07-01.lunarni-horoskop-cervenec.big.jpg

Co nás čeká?

Luna reprezentující veřejnost, lid, se nám v tomto lunárním horoskopu ocitá na descendentu, což také mimo jiné znamená, že do centra veřejné pozornosti se po delší odmlce vynáší i rozpadající se opozice s Neptunem, která nám na jaře přinesla lékařský protest Děkujeme, odcházíme. Spolu s tímto Neptunem je v prvním domě i vládce ascendentu revolucionářský Uran, a tak se zdá, že červencový odborářský protest proti zdravotnickým reformám by mohl být daleko bouřlivější a viditelnější, než relativně poklidná a – vzhledem k rozsahu – i poměrně neviditelná červnová stávka dopraváků. A protože je tento revoluční Uran v napětí s Plutem v jedenáctém, parlamentním, domě, budou z ní mít zřejmě trošičku zamotanou hlavu i páni a paní v poslaneckých lavicích.

Vládní koalice zažehnala své vnitřní potíže na poslední chvíli. Minulý trinus Slunce - Saturn se nám překlopil v kvadrát a pod tímto neblahým vlivem by vše nešlo dozajista tak snadno, jako v předchozím období. Mundánní kvadrát Saturna a Slunce není jednoduchým obdobím pro žádnou vládu na světě, obzvláště nachází-li se Saturn povýšený ve Vahách. Z toho, že v našem lunárním horoskopu se nachází Saturn v sedmém domě lze usuzovat, že jisté obtíže české vládě dlící na prázdninových zábavách by mohly přijít zpoza hranic.

Neměli bychom opomenout, že lunární horoskop pro letošní červenec ovšem zaznamenává také velkou řadu harmonických vazeb. Ne všechno by tedy mělo jít ztuha, či být ohroženo nějakou katastrofou. Pokud se tedy nenecháme zneklidnit nějakým tím humbukem, můžeme si na počátku prázdnin alespoň od politického dění poněkud odpočinout. Politický svět se tím nezhroutí.

Publikováno: 4.7.2011, 11:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jakub MALINA je šéfredaktorem portálu KADUCEUS.CZ. V letech 1996 až 2000 pracoval jako redaktor MF DNES a zároveň byl v druhé polovině devadesátých let vydavatelem dnes již zaniklého internetového deníku SpeedwayInfo.CZ. V letech 2008 - 2010 vedl redakci měsíčníku REGENERACE.

Zabývá se historií, zejména pak dějinami okultismu a esoterních nauk. Dosavadní dvě jeho knihy Staroměstský orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Eminent, 2005) a Karlův most - Průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře (Eminent, 2007) vyšly ve třech jazycích.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA