Astrologie

Základy astromedicíny: Ryby

Autor: (jds)

Obrázek

Dvanácté znamení zvěrokruhu Ryby ovládá podle pravidel astromedicíny nohy a prsty na nich. Jakékoliv poškození planet v této oblasti má také reflexní účinek na břišní oblasti, které je pod vlivem opačného znamení Panny. Proto ani sebemenší poškození planet v tomto znamení by nemělo ujít pozornosti každého, kdo dělá diagnózu podle astromedicínské teorie.

Astrologický problém v znamení Ryb astrologovi zabývajícímu se astromedicínou naznačuje potíže a deformity nohou, střevní onemocnění a vodnatelnost. Také způsobuje touhu po nadměrném pití alkoholu a zneužívání drog, které mohou vyvolat delirium tremens. Tento nemilý efekt vypozorovali četní autoři astromedicínských spisů obzvláště v případech, kdy v Rybách byla poškozena některá z vodních planet - Luna nebo Neptun. Nadměrné pití alkoholu a užívání drog samozřejmě s sebou nese i problémy s orgány ukrytými v břiše, zejména játry. Naplňuje se tím i další poučka astromedicíny, že jakékoliv poškození planety v některém znamení, přináší neblahé efekty i do zanemní, které je k němu v opozici – v tomto případě tedy Panny.

Když je v tomto znamení postiženo Slunce, může mít pacient sklon k pocení nohou, nebo střevním potížím a třeba až břišnímu tyfu. Jeho průvodce Merkur pak představuje při poruše tendenci ke dně v nohou nebo křečím. Reflexně v Panně způsobuje celkovou slabost, malátnost, strach a někdy i tuberkulózu, či hluchotu.

Venuše při postižení v Rybách dává sklon k celkové choulostivosti nohou, vbočeným palcům, snadným omrzlinám a dně. V Panně může způsobit břišní nádory a střevní poruchy. Poškozený Mars ve stejném znamení může být příčinou deformit nohou nebo jejich častých úrazů, zejména těch krvavých a ve spojení s železem. Přičítají se mu i kuří oka, vbočený palec a nadměrná potivost nohou. Také jeho poškození v Rybách může přinést reflexivně závažné potíže v doméně ovládané Pannou: břišní kýlu, záněty střev a průjmy.

Studený a stahující Saturn v Rybách může předznamenávat tendenci k studeným nohám a revmatismu. Kvůli studeným a mokrým nohám může vznikat také tuberkulóza. V břišní oblasti pak způsobuje často vodnatelnost. Jupiterské nemoci bývají spojovány s bytněním a otékáním, a tak při poškození v Rybách mohou pacientovy nohy nadměrně a často otékat, nebo se alespoň nadměrně potit. V Panně se pak Jupiterovo poškození z Ryb promítne jako zvětšení jater, břišní nádor, žloutenka nebo nemocná střeva.

Publikováno: 12.6.2011, 10:30
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA