Astrologie

Politický horoskop České republiky: duben 2011

Autor: Jakub MALINA

Obrázek

Včera krátce před tři čtvrtě na pět ráno vstoupil v platnost nový lunární horoskop České republiky, a tak je nejvyšší čas ohlédnout se za uplynulým obdobím a podívat se, co nám hvězdy naznačují o politickém dění následujícím. Žhavé politické jaro zdaleka nekončí.

Předchozí lunární horoskop republiky vstoupil v platnost ve čtvrtek 17. března 2011 v 18:02 SEČ. Při jeho rozboru jsme zdůrazňovali, že kvůli ascendentu v Panně pozornost bude soustředěna na levou stranu politického spektra. V této oblasti byl zejména v počátku sledovaného období důležitý brněnský sjezd největší levicové strany ČSSD, která si zvolila nové vedení, které na pár dní sice zmizelo ze světel reflektorů kamer, nicméně koncem období se v nich opět vynořilo, aby řádně přiložilo pod kotel nastávající vládní krize. Z tohoto úhlu pohledu jsme v prognóze poněkud podcenili každoroční konjunkci Slunce (reprezentant vlády) a „revolucionáře“ Urana, která na konci Ryb a počátku Berana, vnesla do řad vládní koalice mimořádně třaskavou směs v podobě rozpadu středového uskupení Věcí veřejných. Inu, následující léta se zdivočelým Uranem v Beranu nám zřejmě přinesou nejednu nečekanou „zábavu“ i ve vnitropolitické oblasti.

Poněkud přesnější odhad jsme měli při interpretaci odhadů opozice Saturnu a Merkuru předchozího lunárního horoskopu. Média, v horoskopu reprezentovaná Merkurem, obšírně rozebírala možná selhání české Vězeňské služby (potažmo tedy justice a jejího reprezentanta Saturna) při sebevraždě jednoho známého obviněného pedofilního vraha ve vazbě a následně přišla i s – pro českou justici jistě velmi nepříjemnou – aférou se soudci Vrchního soudu, kteří jsou podezřelí, že dlouhá léta soudili bez řádného jménování. Ostatně ani dlouho plánované sčítání lidu, které tato opozice mohla také ovlivnit, neproběhlo zcela bezproblémově a teprve uvidíme, kolika lidí se kvůli tradičně laxnímu přístupu České pošty nakonec statistici skutečně dopočítají… Navíc Saturn dle definic politické astrologie představuje také systém vlády, takže ani mediální propírání špinavého prádla koaličních partnerů nebylo tak úplně nepředpověditelné.

Co nás čeká?

2011-04-15.Lunarni-revoluce-CR-2011-04-14.big.jpg

Ale od politické minulosti přejděme raději ke žhavé současnosti a nejbližší budoucnosti. Lunární horoskop pro 14. duben 2011 ve 4:42 SELČ má svůj ascendent na druhém stupni Ryb, což je znamení reprezentující věznice, nemocnice, domovy pro seniory, dobročinné či tajné společnosti, kláštery a institucionální náboženství. V prvním domě horoskopu, který reprezentuje národní sebereflexi v příslušném období, se nám nachází velká většina planet, z nichž většina se navíc nachází právě v ohnivém Beranu. Žhavé politické jaro tedy zdaleka nekončí, jen se nám některé vztahy trošičku přeskupují a dostávají novou dynamiku.

Pro vládu v současné krizi může být drobnou nadějí fakt, že její Slunce se nachází povýšené v Beranu a navíc posílené trinem na Lunu a volnou konjunkcí s dobrotivým Jupiterem. Z toho by se dalo soudit, že i přes započatou revoluci může být vládní konstelace silnější, než se na první pohled zdá, a krizi by mohla vyřešit v souladu se zájmy veřejnosti (Luna) i ústavního práva (Jupiter). Vzhledem k tomu, že se transformační planeta Pluto v Kozorohu ocitá prakticky na hrotu 11. domu reprezentujícího parlament se z horoskopu zdá, že koaliční krize by měla vyústit spíše v nějaké posuny a změny na parlamentní půdě, ale mohlo by jít o nějaké „kozoroží“, tedy spíše pragmatické změny pod prezidentskou patronací. Ostatně i vládce střeleckého media coeli (prezident) v konjunkci se Sluncem na výsluní prvního domu by tomu mohl výrazně napomoci. Ale, jak známo, hvězdy nikdy neříkají, jak se situace nakonec skutečně vyvine, pouze nastavují tu vhodné a tu méně vhodné podmínky.

Postavení Pluta v jedenáctém domě je ostatně zajímavé i z dalšího pohledu. Vzhledem k jeho poškození kvadrátem od Marse, může naznačovat, že do parlamentu nám pronikly nežádoucí finanční oligarchie, či dokonce kriminální podsvětí. A vzhledem k tomu, že se tak děje v Kozorohu, vzniká také otázka, co o tom ví hlava státu. Ale to už je chronický problém české politiky, jen bude zajímavé sledovat, zda v nastávajícím měsíci vyplují na povrch nějaké další podrobnosti, či se tento stav ještě více zakonzervuje. Osobně bych vsadil na druhou možnost. Kvadrát Pluto - Mars, také s největší pravděpodobností připraví české ministerstvo obrany o hlavu, ale ta už je na špalku také delší dobu.

Rozbor tohoto lunárního horoskopu je nesmírně zajímavý a mohl by pokračovat ještě dlouho. Z dosud nejmenovaných prvků horoskopu bych nepodceňoval ani doznívající opozici Neptun - Luna, která nám v minulých měsících vyvrcholila nemocniční krizí. Reprezentant veřejného zdravotnictví Neptun ve Vodnáři se opět ocitá na hrotu 1. domu a začínají se pro změnu ozývat nespokojené zdravotní sestry a další personál…

Pokračování příště

Publikováno: 15.4.2011, 13:30
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jakub MALINA je šéfredaktorem portálu KADUCEUS.CZ. V letech 1996 až 2000 pracoval jako redaktor MF DNES a zároveň byl v druhé polovině devadesátých let vydavatelem dnes již zaniklého internetového deníku SpeedwayInfo.CZ. V letech 2008 - 2010 vedl redakci měsíčníku REGENERACE.

Zabývá se historií, zejména pak dějinami okultismu a esoterních nauk. Dosavadní dvě jeho knihy Staroměstský orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Eminent, 2005) a Karlův most - Průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře (Eminent, 2007) vyšly ve třech jazycích.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA