Astrologie

Politický horoskop České republiky: březen 2011

Autor: Jakub MALINA

Obrázek

Praha, 18.3.2011
Včera krátce po 18. hodině vstoupil v platnost nový lunární horoskop České republiky, který může leccos naznačit o politickém dění v následujících čtyřech týdnech. Pojďme tedy společně nahlédnout za oponu politických horoskopů a zjistit, co nám hvězdy napověděly o dějích minulých i budoucích.

Minulý lunární horoskop republiky, sestavený pro 18. února 2011 v 6:50 SEČ, se nesl zejména pod vlivem opozic na postavení Luny v horoskopu republiky. Zatímco opozice Luny s Neptunem tolik významná v předešlých dvou lunárních horoskopech a velmi dobře podle pravidel politické astrologie identifikovatelná jako napětí mezi veřejností a veřejným zdravotnickým systémem se postupně rozvolňovala, nenápadně nám napětí začal stupňovat Mars, obecně považovaný za reprezentanta ozbrojených složek. K těmto opozicím navíc docházelo z „ostře sledovaného“ prvního domu do sedmého, bylo tedy více než pravděpodobné, že zájem veřejnosti o tento prvek bude enormní.

Skutečnost byla zhruba taková, jakou lunární horoskop naznačil. První stránky novin postupně přestávala zaplňovat nemocniční krize a pohrůžky odchodů lékařů, ale velmi brzy je vystřídala armáda, respektive její dosud neviditelná policejní složka. A to v přímém přenosu hlavní zpravodajské relace veřejnoprávní televize, k neštěstí jejích velitelů. Tuto opozici Marsu na Lunu nemohli ve svých funkcích přežít.

Co nás čeká?

2011-03-18.Lunarni-revoluce-CR-2011-03-17.big.jpg

Nový lunární horoskop republiky vstoupil v platnost ve čtvrtek 17. března 2011 v 18:02 SEČ. Ascendent tohoto okamžiku v Panně nám napovídá, že národní sebereflexe bude soustředěna na levou část politického spektra, snad kvůli nastávajícímu volebnímu sjezdu největší levicové politické strany. V prvním domě se nachází retrográdní Saturn (systém, řád a právo) v povýšení uzavírající opozici s Merkurem (média a průzkumy veřejného mínění), což může na první stránky novin přinést nejednu pikantní soudní či právnickou (a zřejmě patřičně nehezkou) historku. Dá se také spekulovat o tom, jaký vliv bude mít tento aspekt na hladký průběh letošního sčítání lidu, které má v tomto období proběhnout, ale asi nic moc dobrého to nepřinese.

Milostivě zastínit tyto mediální katastrofy může snad jedině s oběma planetami příznivými aspekty propojená Venuše, která ovšem v politické astrologii předznamenává přírodní katastrofy či dokonce porážky ve válce. A protože Slunce se v lunárním horoskopu nachází na hrotu sedmého domu, bude úsilí vlády a představitelů státu upřeno k zahraničním záležitostem. Volná konjunkce s Uranem navíc naznačuje, že to bude mít co do činění s revolucemi (Libye a arabský svět?) a energetikou (Japonská Fukušima nebo rakouské a bavorské stížnosti k Temelínu?) v zahraničí.

Pokračování příště

Publikováno: 18.3.2011, 11:30
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jakub MALINA je šéfredaktorem portálu KADUCEUS.CZ. V letech 1996 až 2000 pracoval jako redaktor MF DNES a zároveň byl v druhé polovině devadesátých let vydavatelem dnes již zaniklého internetového deníku SpeedwayInfo.CZ. V letech 2008 - 2010 vedl redakci měsíčníku REGENERACE.

Zabývá se historií, zejména pak dějinami okultismu a esoterních nauk. Dosavadní dvě jeho knihy Staroměstský orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Eminent, 2005) a Karlův most - Průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře (Eminent, 2007) vyšly ve třech jazycích.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA